Sunekos

SUNEKOS

czas zabiegu 

45 min

rekomentowana ilość zabiegów

3 – 4

zabieg wykonuje

lekarz

Nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry

Sunekos to unikalne, opatentowane połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów (PCT/IB2015), które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM.
W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej. Sunekos stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym.
Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia produkcji elastyny, co wyróżnia go na rynku.

Istnieją 2 linie produktu: Sunekos 200  (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

Wskazania:
• Redukcja zmarszczek
• Regeneracja i odbudowa skóry
• Poprawa elastyczności i  sprężystości skóry
• Cienie pod oczami

Jak wygląda zabieg?
Zabieg odbywa się w  znieczuleniu miejscowym a poprzedzony jest konsultacją lekarską. Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać –  pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy. Terapia Sunekos obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.
Przeciwskazania:
– Ciąża i karmienie piersią
– Choroby autoimmunologiczne
– Cukrzyca
– Tendencje do powstawania bliznowców
– Aktywne zakażenia okolicy zabiegu
– Choroba nowotworowa
Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji o zabiegu Sunekos prosimy o kontakt pod numerem 733 802 382 .
W celu uzyskania informacji na temat cen zabiegu zachęcamy do zapoznania się z cennikiem.
Zapraszamy!
Inne proponowane zabiegi