Lifting powiek

Lifting powiek bez skalpela

czas zabiegu

60 min

rekomendowana ilość zabiegów

1

zabieg wykonuje

lekarz

Rewolucyjny zabieg liftingu powiek – blefaroplastyka …bez skalpela!

Opadanie powiek to problem bardzo powszechny i mogący powodować znaczny dyskomfort. Twarz wydaje się smutna i zmęczona, a przez to wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości. Do niedawna jedyną możliwością skutecznego leczenia opadania powiek był zabieg chirurgiczny, który wiązał się z wycięciem nadmiaru skóry. Nie jest to już konieczne.
Zabieg nieoperacyjnego liftingu powiek urządzeniem Jett Plasma skutecznie unosi powieki bez konieczności użycia skalpela. Urządzenie wykorzystuje prąd stały przez co wykazuje się też dużą precyzją.

Mechanizm działania
Zabiegi z użyciem urządzenia medycznego Jett Plasma Medical są wykonywane przy pomocy „iskry” wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa pożądane schorzenia. Jett Plasma Medical wykorzystuje fulgurację prądu stałego na obszarze przepływu iskry 1 mm2, co jest wielką zaletą ze względu na jej dokładność w usuwaniu niepożądanych uwypukleń skóry lub brodawek bez uszkodzenia okolicznych tkanek.
Za pomocą wyładowania, pomiędzy końcówką urządzenia a skórą pacjenta, w odległości 2 mm między wierzchołkiem a skórą generowana jest iskra. Aby wygenerować iskrę, powietrze musi wchłonąć dużą ilość energii, prowadzącej do załamania powietrza, które przestaje być izolatorem i zaczyna przewodzić prąd elektryczny. Powietrze jest zjonizowane i powstaje plazma.

Wpływ na komórki
Każda komórka ma potencjał błonowy. Zewnętrzna strona błony ma ładunek ujemny, wewnętrzna zaś ma ładunek dodatni. Wmiarę starzenia się skóry, ładunek elektryczny jest rozłożony nierównomiernie wzdłuż błony, a jej napięcie elektryczne zmienia się. Potencjał błony tworzą i regulują kationy potasowe i sodowe. Kationom sodowym trudno jest przejść przez błonę komórkową, podczas gdy kationy potasowe mogą przez nią przejść bardzo łatwo. Gdy przez komórki przepływa prąd stały, potencjał błonowy ulega zmianie, błona ulega depolaryzacji, a to oznacza, że różne jony (Na +, K +) mogą zmienić pozycję i przejść przez błonę. Prawidłowe rozmieszczenie kationów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie błony powoduje zrównoważenie potencjału błonowego. Napięcie elektryczne błony skóry jest zwiększone i błona ulega wzmocnieniu. Jeśli proces ten pojawi się w większości komórek na jednym obszarze, wzmocnienie skóry jest widzialne gołym okiem.
Inne elektrokautery wykorzystujące prąd zmienny nie są zdolne do depolaryzacji błony, ponieważ prąd zmienny albo drażni komórki lub wpływa na komórki troficznie i przeciwbólowo (w zależności od zastosowanej częstotliwości i natężenia). Depolaryzacja nie występuje, ponieważ prąd stały nie jest w stanie przejść przez błony komórkowe. Strumień iskier wytwarzany przez napięcie prądu stałego jest bardzo wąski – ok. 1 mm, a w związku z tym leczenie i ukierunkowane zniszczenie komórek jest bardzo precyzyjne i bezpieczniejsze.

Leczenie skóry przez wyładowania iskrowe jest całkowicie naturalnym procesem, a pożądany efekt jest osiągany dzięki procesom fizjologicznym. Żadne substancje chemiczne nie są wstrzykiwane w skórę.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Następnie w znieczuleniu miejscowym lekarz zbliża głowicę urządzenia do skóry. Wtedy w odległości około 2 mm generowana jest iskra i powstaje plasma, która utlenia naskórek – dochodzi do jego zbrązowienia. Po zabiegu pacjent zostaje poinformowany jak odpowiednio pielęgnować obszar poddany zabiegowi.

Wskazania:
• Nieoperacyjny lifting (blefaroplastyka) powiek
• Redukcja zmarszczek wokół oczu i  ust (zmarszczki palacza)
• Likwidacja wiotkiej skóry wokół uszu
• Lifting twarzy i  szyi
• Usuwanie włókniaków

Przeciwskazania:
– Rozrusznik serca, system monitoringu ciśnienia Holter lub EKG
– Inne wszczepione urządzenia elektryczne
– Padaczka
– Ciąża i karmienie piersią
– Implanty metalowe na obszarze leczenia
– Choroby skóry
– Choroba nowotworowa i inne ciężkie, niekontrolowane schorzenia

Jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji o zabiegu nieoperacyjnego liftingu powiek– prosimy o kontakt pod numerem 733 802 382

W celu uzyskania informacji na temat cen zabiegu zachęcamy do zapoznania się z cennikiem.

Zapraszamy!

Inne proponowane zabiegi